Normod dijital neslimize uygun yaşam deneyimleri tasarlayan global bir tasarım markası olma hedefiyle 2018'de kuruldu. Henüz yolun çok başındayız, doğru ve küçük adımlarla büyük bir hayalin peşindeyiz.

Engin Göndiken, Kurucu

Özgün bir fikri hayata geçirme hayali bana hep cezbedici gelmiştir. Mobilya, tasarım ve dijitalin odağında olduğu son birkaç sene içinde bize sunulan mobilya deneyiminin ne kadar demode olduğunu fark etme imkanım oldu. Telefonumuz akıllı, uçuşlarımız esnek, online siparişlerimiz hızlı, dizilerimiz global iken mobilyalarımız sıkıcı, yavaş, çağdışı, uzak ve sorunlu. Farklı bir seçenek olmayınca hepimiz eldeki opsiyonları kanıksıyoruz maalesef. Normod'u kurarken aklımızdaki tek şey yeni çağın gereksinimlerine uygun bir ürün ve deneyim tasarlamaktı. Umarım işçilik, mühendislik, tasarım ve teknoloji karışımı bu deneyim sana da mükemmel gelecektir!
Halil Temiz, Üretim Müdürü

Engin bana yeni neslin koltuğunu yapmak istiyorum' dediğinde ilk söylediğim şey sürdürebilirlik olmuştu. İlk 10 koltuğumuzdaki kaliteyi 10 bininci koltuğumuzda da sürdürmemiz gerekiyordu. Bu yüzden Normod'da normal bir koltuğa göre çok daha yüksek üretim teknolojileri uygulamaya karar verdik. Koltuğunu içindeki her bir parçanın bilgisayarımda 3 boyutlu bir tasarım dökümanı bulunuyor. Teknolojiyi ürüne dönüştürebilmekten büyük keyif alıyorum.
Rıdvan Kaçar, Döşeme Ustası

35 yıldır koltuk döşemesinin evrimine tanıklık ediyorum. Hep teknolojinin işimize nasıl katkısı olacağını konuşurduk. Nihayet böyle bir uygulamayı hayata geçirme imkanımız oldu. Kumaş, sünger, iskelet ve montaj parçalarının hepsinin lazerle milimetrik kesilmesi bize sadece zanaatimizi icra etme imkanı sağlıyor. Normod'da ustalık eserimizi ortaya koyduğumuzu söyleyebiliriz.